Kategoriler
Cast Ajansları Mankenlik ajansları

Mankenlik Yapmak İsteyenlerin Sahip Olması Gereken Özellikler

Mankenlik yapmak sanıldığı kadar kolay bir meslek olmamakla birlikte manken olmakta sanıldığı kadar kolay olmamaktadır. Bu mesleği icra edebilmek adına ciddi bir eğitim almak gereklidir. Hiçbir eğitim ve deneyiminiz yoksa manken olamam demeyin, çünkü cast ajansları üyelerine bunun için eğitimler sunmakta ve daha başarılı, deneyimli ve tecrübeli mankenler olmanıza imkân sağlamaktadır. Manken olmak isteyenlerin sahip olması gereken özelliklerin başında geleni ise fotojenik bir yüze sahip olmanızdır. Genel anlamda yapacağınız görevleriniz fotoğraf makinaları karşısında olacağından bu özelliğin sizde olması büyük bir avantaj sağlayacaktır sizlere. Peki, ama fotojenik bir yüz ne demek mi? Fotojenik bir yüz demek, çekimlerin sonunda çıkan fotoğraflarda güzel ve net çıkan, samimi ve sempatik bir yüze sahip olan ve bunun nihayetinde güzel fotoğraflar sunan kişilerin sahip olduğu özelliktir.

Cast ajanslarının sizlere sunduğu eğitimlerin arasında mankenlik de bulunmaktadır. Burada ki eğitimlerinizde hem deneyim hem de tecrübe kazanır böylelikle daha profesyonel bir nitelik kazanır bunun da nihayetinde güzel projelerde görev alarak başarıları basamaklarını onar onar çıkarsınız. Manken olmak isteyen adayların ayrıca sahip olması gereken özelliklerden biri de kilonuz ve vücudunuzun fitliğidir. Bu konuda yeterli değilseniz manken olmak imkânsız olmasa da oldukça zorlaşmaktadır. Genel anlamda ihtiyaç duyulan özellikler fit bir vücut yapısı ve boyunuzla orantı hatta biraz daha zayıf bir vücuda sahip olmanız gerektiğidir. Bu özelliklerin dikkate alınmadığı istisnalar olsa da genel anlamda kilonuz büyük bir önem taşımakta ve vücudunuzun orantı ve sportif bir şeklinin olması gerekmektedir.

Ayrıca sahip olunması gereken bir diğer özellik ise boyunuzdur. Bu boy kadınlar en az 1,75cm olarak beklenirken erkeklerde ise bu boyun en az 1,85cm olması istenmektedir. Bu boyunların daha azı mankenlik yapmanıza engel olabilmekte ve sizin için sıkıntılar çıkarabilmektedir.

Kısaca belirtmek gerekirse güzel bir yüze ve güzel bedene sahip olmak mankenlik için yeterli bir seçenek olmaktadır. Ayrıca cast ajansları 14 ile 29 yaş arasında kişilerle mankenlik başvuruları değerlendirmeyi daha uygun buluyorlar. Bu nedenle yaşınızda oldukça önemli bir özellik olarak sayılabilir.

Kaynak: http://dizioyuncuajansi.com/fotomodel-secmeleri-hangi-kriterlerde-gerceklestirilir/