Cast Ajansları Ve İşleyişi


Oyunculuk sektörünün yeni yapılan diziler ve filmler ile ilerlenmesi ile yapımcıların da oyuncu isteği artmaktadır. Aynı şekilde reklam filmlerinin de gelişmesi ile kaliteli reklam çekmek için yapım şirketleri iyi oyuncular ile çalışmak için yeni oyuncu ya da manken taleplerini cast ajanslarına bildirerek hem manken adaylarına hem de oyuncu adaylarına umut ışığı olmaktadır.
Cast ajansları da medya sektörünün isteği ve ihtiyacı doğrultusunda her alanda manken, oyuncu, çocuk manken, dublör, el mankeni gibi birçok alan üreterek sınıflandırma yapmaktadır. Günlük hayat üzerinden dizi film ve reklamların yapılması nedeni ile cast ajansları alımlarında yaş, boy, cinsiyet, kilo durumu söz konusu olmamaktadır.
Cast Oyunculuk Ajanslarına Başvuru İşlemleri

Oyuncu olmak isteyen herkesin hiçbir sorun ile karşılaşmadan direkt olarak cast ajansımızın oyunculuk başvuru formunu doldurmadı mümkün olmaktadır. Cast ajanslarımıza yapılan formların en kısa süre içerisinde cast direktörleri tarafından incelenmesi gerçekleşmektedir. Oyuncu adaylarının başvurularının onaylanması ile ajansımızın yetkili kişileri tarafından birebir görüşmek üzere oyunculuk ofislerine davet edilmektedir. Bu davetin aynı zaman oyuncu adayları için ön eleme olduğunu da belirtmekteyiz. Böylece oyuncu adayının cast oyunculuk ajansı kadrosuna alınmadan önce profesyonel kameramanlarımız ile deneme çekimleri yapıldıktan sonra oyuncu ile cast ajansı arasında sözleşme imzalanmaktadır. Bu sözleşme hem oyuncu adayının haklarını koruması amacı ile hem de cast ajansının işleyişinin prosedürü ile yapılmaktadır.
Bu işlemlerden sonra cast ajansımıza yapılan oyuncu talepleri ile oyuncu adayımız yapımcılar ile görüştürülerek oyuncunun sektöre adım atması sağlanmaktadır.
Cast Reklam Ajanslarının İşleyişi Ve Sektördeki Yeri

Tekstil firmalarının ve moda sektörünün de ilerlemesi ile reklam için oyuncular ya da manken adaylarının eksikliği ile yapım şirketleri de her özellikte manken aramaya başlamıştır.
Cast reklam ajansları ve cast mankenlik ajansları da bu doğrultuda meydana çıkmaktadır. Manken adaylarının online başvurularını alarak değerlendirmektedir. Oyunculuk başvurularında olduğu gibi mankenlik başvurularını da cast direktörleri değerlendirerek onaylamaktadır. Manken adaylarının ya da reklamda oynayacak oyuncu adaylarının cast ajanslarının internet sitelerindeki başvuru formlarını doldurmaları yeterli olmaktadır.