Cast Ajanslarında İş Sahibi Olmak Ne Kadar Sürede Gerçekleşir

Günümüzde birçok insanın ünlü olma hayali gibi bir hayali ya da bu konudaki meslekleri kendilerine meslek edinme gibi bir istekleri olabilmektedir. Bu hayalleri ve istekleri doğrultusunda birçok farklı yollar denemektelerdir. Fakat kimi zaman bu denemeler başarılı olamaz ve bu da kişiyi bu işten soğutmak için yeterli bir sebeptir. İnsanların hayallerini gerçekleştirmek ve onlara meslek edindirmek amacıyla hizmet vermekte olan sektöre cast ajansları önderlik etmektedir.

İlk olarak mankenlik, oyunculuk ya da modellik gibi hayalleri bulunmakta olan adaylar cast ajansı başvurusunda bulunarak hayallerini gerçekleştirmek amacı ile ilk adımı atmaktadırlar. Sonrasında cast ajansı bu aday hakkında bir değerlendirme yapar. Uygun koşulların oluşması dahilinde cast ajansı adayı daha detaylı bir değerlendirme için mülakata davet eder. Her alanın çalışmasına uygun cast ajansları bu işi üstlenmektedir. Örneğin; oyuncu olmak isteyen adaylar için hizmet veren ajanslar cast oyuncu ajanslarıdır. Daha sonra cast ajansı, adayın mülakattan geçmesi ile bazı eğitimler ve kişiyi keşfetmek amacıyla bazı yönlendirmeler yapmaktadır. Kişi eğitimlerini tamamladıktan sonra ise artık tanıtım aşamasının zamanı gelmiş olmaktadır. Cast ajansı burada ilk olarak adayın bazı pürüzlerini gidermek, hizmete hazır hale getirmek ve sonrasında da piyasaya adayı sunmak gibi bir yol izlemek zorundadır. Bu nedenle adaylara ihtiyaçları doğrultusunda; örneğin, bir oyuncu adayının daha rahat role girebilmesi için bir psikolog, bir manken adayının yansıtacağı tasarımları daha düzgün taşıyabilsin diye diyetisyen ve benzeri gibi hizmetler ile adayda olan küçük pürüzleri de ortadan kaldırmaktadır. Artık buradan sonra kişisel gelişim ve motivasyon çalışmaları başlamaktadır. Bu çalışmalar da tamamladıktan sonra deneme çekimleri evresine geçilmektedir. Cast ajansı burada adayın daha sonra hiçbir sorun yaşamaması adına en ufak pürüzleri dahi ortadan kaldırmak amacıyla yapmaktadır.

Bu aşamaların en sonunda cast ajansı oyuncu, manken ya da model adayının katalog çekimlerini yaparak kendi portföyüne katar ve herhangi bir yapımcının ajansa gelip projesinde bir oyuncu, manken ya da model istemesi koşuluyla en uygun adayların tanıtımı yapılar ve yapımcının da kabul etmesiyle aday, kariyerine başlamış olur.

Kaynak: http://dizioyuncuajansi.com/cast-ajanslari-ile-sohreti-yakalamak-mumkun-mu/