Cast Ajanslarından Nasıl Dizi Oyuncusu Olunur?

İstenilen yetenek ve yaş aralığında oyuncu, manken, fotomodel temin eden ajanslara Cast Ajansı denir. Cast Ajansları aslında güzellik yarışması organizasyonu veya mankenlik ajansı olarak değerlendirilmemelidir. Oyunculuk kabiliyeti olan kilolu, yakışıklı, zayıf, kısa, dahil herkes bu sektöre kayıt yaptırma imkanına sahiptir. Bu sektörde dizi oyuncusu olmak isteyen bir kişi oyunculuk eğitimi ve etkinliklerle kendilerini geliştirmelidir. Hiç bir deneyimi ve oyunculuk eğitimi olmayan oyuncunun dizilerde oynaması mümkün değildir; ancak kişinin doğuştan yetenekli olması bu olguyu yıkmaktadır. Bu yüzden dizi oyuncusu olmak veya reklamlar da oynamak istiyorsanız eğitimli olmasanız bile yeteneğinizin olması size bu sektörde büyük bir avantaj tanımaktadır. Eğer bu yeteneklerin kendinizde olduğunu hissediyorsanız ve kendinize güveniyorsanız ilk işiniz en yakın bir Cast Ajansına başvuru yapmaktır. Gözle görülür bir kusurunuz yoksa Cast Ajansı sizi alır ve çekimlere götürerek uygun bir projede yer almanızı sağlar. Bu bakımdan cast ajansı seçiminizi dikkatle yapmanız gerekmektedir. Eğer kalitesi düşük bir ajans seçmeyip kendinize en uygun gelen ve kaliteli bir ajansı seçerseniz sizin için bu sektöre atacağınız en doğru adım olacaktır. Reklam veya dizideki bir karakter için yüzlerce ajans birçok öneride bulunmaktadır. Cast direktörleri bunlar arasından seçim yaparak en uygun kişiyi seçer. Bu seçimi yaparken kişinin o projeye ne kadar uygun olup olmadığını tespit etmek cast direktörlerinin en temel esaslarındandır

Kamera önündeki sizin rahatlığınız, uyumunuz, mimik vb. gibi özellikleriniz sizi rakiplerinize karşı bir adım öne geçirmektedir. Böylece rakiplerinize karşı avantaj sahibi durumuna gelirsiniz. Bu zaman diliminde ajans istenilen özelliklere sahip olan kişileri belirleyerek ajansa çağırır. Böylece bu sektöre ön ayağınızı atmış olursunuz.

Projeye başlayacak olan yapımcılar veya cast direktörleri istedikleri özelliklere sahip oyuncuları cast ajanslarına iletir. Böylece oyuncu veya model ihtiyaçlarını bu yolla temin ederler. Eğer dizi oyuncusu olmak istiyorsanız ilk olarak kendi özelliklerinizi bilmelisiniz. Kendinizde oyunculuk yeteneğinin olduğunu düşüyorsanız hiç beklemeden bir ajansa başvurabilir siniz. Eğer kendinizde öyle bir yetenek mevcut değilse hiç üzülmenize gerek yok. Çok çalışarak ve gayret ederek de bu sektörde başarılı olabilir siniz. Nitekim de bu durumda olan bir çok oyuncu da mevcuttur.

Kaynak: http://dizioyuncuajansi.com/dizi-oyuncu-ajanslarinin-dizi-sektorune-katkilari/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Yayımlandı

kategorisi

, ,

yazarı: