Çocuk ve Bebek Oyuncuların Cast Ajanslarıyla İlişkisi

Çocuk ve bebek oyuncuları son zamanlarda birçok farklı projelerde görmekteyiz. Özellikle dizi, film ve reklam projeleri için çocuk ve bebek oyuncular vazgeçilmez bir unsur haline gelmiştir. Çocuk ve bebek oyuncular olmadan dizileri, filmleri ve reklamları düşünmek mümkün değildir. Bu projeleri daha güzel bir hale getiren zaten onlardır. Peki bu çocuk ve bebekler nasıl projelerde yer alabiliyor diye düşünüyorsanız bu yazıdan sonra biraz da olsa sorularınıza cevap bulabileceksiniz. Çocuk ve bebek oyuncular genelde ailelerinin yönlendirmeleriyle, onlar sayesinde bu projelere dahil olmaktadır. Yani bu yazı çocuk ve bebekler için değil daha çok onların ebeveynleri içindir.

 

Günümüzde çocuğunun oyuncu olmasını isteyen çok sayıda aile bulunmaktadır. Bu aileler çeşitli yollarla çocuklarını oyunculuk sektörüne kazandırmaya çalışmaktadır. Ailelerin izlediği yollardan birisi genelde cast ajanslarına başvuru yapmaktır. Çocuğunun oyuncu olmasını isteyen aileler, cast ajanslarına onun adına bir başvuru gerçekleştirirler. Bu başvurular internet üzerinden online olarak ya da ofise gidip görüşme sağlayarak gerçekleştirilebilir. Başvurular ekipler tarafından incelenir ve çocuğunuzun oyunculuk yapmak için uygun bulunması durumunda sizinle irtibata geçilir. Cast ajansları başvuru yapan adaylara uygun bir rol bulunması durumunda yönlendirmeler yaparak, bu adayların projelere dahil olmalarını sağlar. Çocuğunuzun oyunculuk yapması için yetenekli olması gerekmektedir. Yetenek sahibi olmayan bir çocuğun oyunculuk sektörüne girmesi zordur. Çocuğunuzun oyunculuk yapması için çekingen olmaması gerekmektedir. Pozitif, güler yüzlü ve konuşkan olmalıdır. Aksi takdirde hem sizin için hem de yönetmen ve yapımcılar için bu süreç oldukça zorlu geçecektir. Çocuğunuzun oyuncu olmak gibi bir hayali varsa, ona engel olmayıp hayallerini gerçekleştirmesi adına ona yardımcı olmalısınız. Bu aşamada onun için bir başvuru gerçekleştirmeniz yeterli olacaktır. Bundan sonra ki aşamada gerekli yardımı cast ajansları sağlayacaktır.

Cast ajansı seçerken, seçtiğiniz ajansın güvenilir olup olmadığına dikkat etmelisiniz. İşini iyi yapan, adını duyurmuş ve güvenilir cast ajansları çocuğunuzun gelecekteki oyunculuk hayatında ona çok büyük faydalar sağlayacaktır. Aksi takdirde çocuğunuzun oyunculuk hayatı başlamadan bitebilir ve oyunculuk hayallerinden vazgeçebilir.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı: