İç Çamaşırı Mankenlerinde Aranan Fiziksel Özellikler

  Manken, büyük firmaların hazırladığı ürünleri alıcılar karşısına çıkararak firmaların ürünlerinde satışı arttırmak amaçlı podyumlarda profesyonel yürüyüş ve dönüş yapabilen nerde durmasını bilen ve üzerindeki giysileri veya aksesuarı başarılı bir şekilde taşıyabilen kişilerdir. Bu kişiler belirli kriterlere göre seçilirler. Çünkü herkes manken olmak isteyebilir ancak herkes manken olamaz.

İç çamaşırı mankenleri olmak için belirli vücut kriterlere uyuyor iseniz ilk olarak cast ajanslarına başvuru yapmanız gerekmektedir. Cast ajanslarına ise cast ajanslarının iç çamaşırı mankenleri başvuru için yayınlamış olduğu formu doldurmanız gerekmektedir. İç çamaşırı mankeni olmak için bir de cast ajansının düzenlemiş olduğu forma iç çamaşırı mankenliği için iç çamaşırı ile çekilmiş fotoğraflarınızı boydan bir şekilde cast ajanslarına göndermelisiniz.  Göndermiş olduğunuz fotoğraflar cast ajansları tarafından seçildiğinde ise cast ajansının sitesinde yayınlanacaktır. Firmalar gerekli olduğunda cast ajanslarının sitelerinden seçim yapıp cast ajans ile görüşürler.

Cast ajansları ise ilgili iç çamaşırı firması ile görüşme yapmanız için sizi firmaya yönlendirir.  İç çamaşırı mankenlerinin fiziksel özellikleri ve normal diğer özellikleri olması gerekir. İç çamaşırı mankeni olmak için cildinizin güzel ve sağlıklı görünmesi gerekmektedir. İç çamaşırı mankenlerinin fiziksel özelliğinin en başında fit bir vücut olarak düzenli egzersiz ve spor yapmanız gerekmektedir. Dış görünüşünüzün yanında içsel bir huzurunuz da olmalı ki dışınıza yansıyabilsin. Ayrıca bu mesleği severek yapmanız gerek ki başarılı olabilesiniz.

İç çamaşırı mankenlerinin cildi temiz ve parlak bir görünüme sahip olmalıdır. İç çamaşırı mankeni olarak bayanların iri göğüslü ve küçük kalçalı olmaları gerek ki iç çamaşırını düzgün bir şekilde vücudunda sergileyebilsin. Erkek iç çamaşırı mankenleri için ise kriter olarak geniş omuzlar ve ince bir bel olmalıdır. İç çamaşırı mankenleri en önemli olarak da kendi vücutlarını tanımalılardır. Vücutlarına göre de kendi vücutlarına uygun kriterde iç çamaşırlarını seçip defile yapmak onlar için bir avantaj olacaktır. İç çamaşırı defileleri için ise kendinizi eğitmelisiniz. Örneğin sık sık iç çamaşırı ile boydan fotoğraflarınızı çektirmeniz size podyumda büyük artı kazandıracaktır.