Manken Olmak İsteyenlerin Dikkat Etmeleri Gereken Hususlar

Manken olmak öyle sanıldığı kadar kolay bir mesele değildir. Bu meslekte başarılı olmak da oldukça zordur.  Bu meslekte başarılı olmak için dikkat edilmesi gereken hususlar mevcuttur. Eğer bu hususlara dikkat edilir ve verilmesi gereken önem verilirse bu başarının kaçınılmaz olduğunu belirtmekte fayda var. Bununla birlikte manken olmak için bazı kriterlere ve özelliklere sahip olmanız gerekmektedir. Bu hususların kolaylaştırılması ve başarı adımları teker teker atlamak adına öncelikle yapmanız gereken ilk adım bir cast ajansına kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Aksi takdirde bu büyük sektörde kaybolabilir ve ne yapacağınız hakkında hiçbir fikriniz olmaz ve nasıl ilerleyeceğinizi dahi bilemeyecek bir hale gelebilirsiniz. Cast ajans başvurusunu gerçekleştirmenizden sonra başvurunuzun kabul olmasıyla kayıt işlemini yapabilirsiniz. Başvuruları ise cast ajanslarının resmi internet sitelerinde başvuru formunu doldurarak yapabilirsiniz.

Başvuru da sizden beklenen bazı kişisel nitelikler önemli bir yer tutmaktadır. Buda boyunuz, kilonuz ve vücut yapınızdır. Kadınlar için beklenen en az boy uzunluğu 172cm olarak belirlenmiş erkeklerde ise en az boy uzunluğu 185cm olarak kabul edilmiştir. Bu özelliklerinizin yanında boyunuzla kilonuzun oldukça ölçülü olması gerekmekte tabiri caizse 90 60 90 vücut ölçüsüne sahip ölmesi gerekir kadınların. Bununla birlikte ince belli dar kalçalı olmanız da manken olmanızda başarılı olmanızda oldukça avantajlı olacaktır. Erkeklerin ise sportif kaslı bir yapıya sahip olması gerekir. Plaj vücut ölçüleri, kaslı bir görünümünün olması ve uzun boyunun olması manken olmalarından oldukça avantaj sağlayacak özellikler arasında gelmektedir. Bununla birlikte duruş, yürüyüş ve poz verme gibi yeteneklerinizin olması da gerekmektedir. Eğer bu konuda hiçbir bilginiz yoksa cast ajanslarının sağlamış olduğu eğitimlerden, kurslardan faydalanabilir ve daha başarılı olmanızı sağlayabilirsiniz. Hem oldukça deneyim kazanır hem de tecrübeli olursunuz. Böylelikle yer alacağınız projelerde kendinizi kanıtlamakta oldukça kolaylık kazanır ve daha fazla projede yer almaya hak kazanabilirsiniz.

Mankenlik yapmak oldukça önemli bir olduğundan dolayı psikolojik ruh halinizin de oldukça büyük bir önemi vardır. Somurtmamanız ve karşınızdaki insanlara negatif enerji vermemeniz gerekir.

Kaynak: http://www.castistanbulajans.net/cast-ajanslarina-dayali-model-calismalari/


Yayımlandı

kategorisi

, ,

yazarı: