Setcard Ne Demektir?

Sedcard ya da setcart olarak da tabir edilmekte olan bu kelime oyunculuk alanında sürekli telaffuz edilen ve kullanımı sağlanmakta olan bir detay olarak yerini almaktadır. Oyunculuların mankenlerin, fotomodel adaylarının ve modellerin profesyonel stüdyolarda profesyonel bir şekilde çekimleri tamamlanmakta olan fotoğraf sanatçısıdır. Bu fotoğraf sanatçısının kişilerin fotoğraflarının farklı kıyafetler aracılığı ile çekmiş olduğu bir ya da birden fazla olan fotoğrafların çekiminin yapılarak dijital bir ortamda oyuncu adayının cv’sine ek olarak sunulan ve aynı süreç dahilin de de bu fotoğrafların oyuncuları, mankenlerin ve fotomodellerinde cv’sinde yer verilecek olan bir belge olarak da yerini almaktadır. Bu fotoğraflar oyuncu cv ‘si başvuru formu ile birlikte müracaat başvurularının yer aldığı evraklarında yer alabilmektedir.

Profesyonel anlamda bu ile ilgilenmekte olan her kesin bu setcart fotoğraf çekimini yaptırması başarılı bir alanda işini yapabilmesi için önemli bir adım olabilmektedir. Özellikle marka modelliği alanında çalışmak isteyen adayların ve modellerin başvuruları aşamasında setcartının bulunması başarılı bir şekilde kendisini tanıtabilmesi ve de bu süreç dahilinde e yetkililere karşı kendisini en doğru şekilde yansıtabilmiş olmasından dolayı şans oranı daha yüksek olabilmektedir. Cast ajansları aracılığı ile verilmemekte olan bu hizmet kişilerin kendi talepleri doğrultusunda yapabilecekleri bir eylem olarak yerini almaktadır. Cast modellik ajansları adaylarına sadece temel anlamda gereksinim duymuş olduğu kuralları ve artılar konusunda yardımcı olabileceği için bu artı avantaja sahip olabilmesi için mutlak suret ile kendi çabaları ile profesyonel anlamda fotoğraf çekimini sağlayabilecek olan kişiler ile birlikte çalışmalarını sürdürmesi yani sedcardını oluşturabilmesi gerekmektedir.

Model olarak sektörde yer edinmek isteyen adayların her mekânda çekinmiş oldukları fotoğraflar amatör bir şekilde sosyal medyalarda bile dolaşmasından dolayı başvuru formunda yer verilecek olan bir fotoğrafın daha profesyonel mekânlarda ve işinde profesyonel olarak adlandırılan kişiler aracılığı ile sağlanması adayın başarılı olabilmesi için önemli bir adım olarak yer verilmektedir. Oyuncu – model ve adaylarının bu detaya karşı daha dikkatli olmaları onların artı avantaja sahip olabilmeleri için önemlidir.

Kaynak . http://castajans34.com/cast-ajanslarina-modellik-basvurusu/